V veseli decembrski atmosferi vabimo vse člane PMI Slovenija, Ljubljana Chapter na zadnje letošnje srečanje v bolj sproščenem vzdušju - PM4Bowling. Srečanje bo potekalo 4. decembra ob 17. uri v prijetnem okolju Kluba 300, na naslovu Regentovi cesti 35. Prijave so možne do 30. decembra ob 17h. Tokratna tema srečanja bo osredotočena na timsko delo. Pridružite se nam in skupaj odkrijmo koristne nasvete ter izmenjajmo izkušnje v prijetnem druženju. Se vidimo!

See Your Feedback Loops and Increase Agility

Vabimo vas na dogodek, ki bo potekal v četrtek, 21. novembra 2024, ob 18:00. uri online v sodelovanju s chaptrom PMI Czech Republic.

Ali naj bi vaša ekipa ali projekt »bil agilen?« Morda se ne počutite tako, če imate dolgoletni zaostanki, standupi so posamezna poročila o stanju in vsi še vedno opravljajo več nalog. Ljudje na projektu želijo opraviti odlično delo. Toda to, kako delate, je zelo podobno "agilnemu" smrtni pohod.


Obstaja razlog, da se tako počutite. Uporabljate lažno agilnost – življenjski cikel slapa maskiran kot agilen pristop. Še huje, lažna agilnost je norma v naši industriji. Nikomur ni treba delati tako.

Vašemu vodstvu ni mar za "agilno" - a jim je zelo mar za agilno. Namesto fake agile, lahko ocenite svojo kulturo, projekt in tveganja izdelka, da izberete drugačno pristop. Izberete lahko, kako boste sodelovali, tako da lahko ponavljate funkcije in kdaj prinaša vrednost. Ko to storite, je večja verjetnost, da boste odkrili dejansko okretnost in lažjo pot delati.

Učni cilji

O govorniku:


Johanna Rothman, »Pragmatična vodja«, ponuja odkrit nasvet za vaše izzive težave. Sodeluje z vodji in ekipami, da bi se naučila videti praktične alternative, ki bi lahko biti bolj učinkovit. S temi izbirami lahko izberejo, kaj in kako prilagoditi
razvoj izdelkov. Posledično postanejo njene stranke učinkovitejše in bolje uživajo poslovne rezultate. Johanna je s svojo praktičnostjo in humorjem, ki je značilna zanjo, avtorica 20 knjig, na stotine članki in objave v spletnih dnevnikih o številnih vidikih razvoja izdelkov. Njena najnovejša knjiga je Življenjski cikli projekta: Kako zmanjšati tveganja, izdati uspešne izdelke in povečati agilnost.


Poiščite njeno mesečno glasilo in bloge na jrothman.com in createadaptablelife.com.
Dogodek bo predstavljal 1 PDU. Potekala bo v angleškem jeziku in je odprta z brezplačnim vstopom.

Pridružite se združenju PMI Slovenija za raziskova

Kako uspešno voditi projekte na daljavo in premagati izzive komunikacije na platformah, kot je Teams?

Pridružite se nam na dogodku PM4Real, ki bo potekal v četrtek, 21. novembra 2024, ob 17. uri. Tokratni gost bo Nikolaj Candellari, izkušen projektni vodja in vodilni podatkovni analitik pri podjetju CyberGrid. Dogodek, ki bo potekal tako v prostorih A1 Ameriška ulica 4, 1000 Ljubljana kot preko spletne platforme Teams, ponuja priložnost za vpogled v izzive in prakse vodenja projektov na daljavo ter vključuje tematike kot so analitika, modeliranje podatkov in energetika. Za vse, ki načrtujete udeležbo v živo, je parkiranje na voljo na parkirišču pri restavraciji DiVino ali pri IKEA.

Projektno vodenje asociiramo s sestanki, status update-i in delom na lokaciji. Po pandemskem času pa se vse večkrat pojavlja princip projektnega vodenja na daljavo, pri katerem projektne vodje svoje ekipe usmerjajo in preverjajo njihov napredek le preko komunikacijskih platform iz domače pisarne. Na našem naslednjem srečanju bomo preverili, zakaj je takšna oblika projektnega vodenja v porastu, pod kakšnimi pogoji je sploh izvedljiva in kakšne so izkušnje vodje projektov na takem delovnem mestu. Za konec bomo primerjali še pozitivne in negativne plati takšne vrste dela ter odprli debato o dobrih praksah.

O predavatelju:

Nikolaj Candellari je projektni vodja in vodilni podatkovni analitik v podjetju CyberGrid. V sklop njegovih primarnih zadolžitev spada vodenje komercialnega projekta v Bolgariji in raziskovalno-razvojnega projekta InterSTORE, ki ga financira EU. Predhodno je Nikolaj opravljal naloge podatkovne analitike v bančnem sistemu, kjer se je navdušil nad modeliranjem podatkov. To ga je spodbudilo, da je začel z modeliranjem energetskega trga znotraj analitične ekipe podjetja CyberGrid. Nikolaj je diplomiral iz finančne matematike in nedavno dokončal magisterij uporabne statistike na Univerzi v Ljubljani. S PMI Slovenija – Ljubljana Chapter je v kontakt stopil v letošnjem letu predvsem zaradi zanimanja, da pridobi CAPM licenco.

Prijavite se na dogodek PM4Real in izkoristite priložnost za nova znanja, mreženje in vpogled v področje modeliranja podatkov ter projektnega vodenja v energetskem sektorju.

Kako lahko vodje projektov izkoristijo potencial umetne inteligence?

Vabimo vas na PM4Real, ki bo potekal v torek, 22. oktorba 2024, ob 17:00. uri v prostorih A1, Ameriška ulica 4, 1000 Ljubljana. Dogodek bo prav tako dostopen tudi online preko Zooma, tako da lahko sodelujete od kjerkoli.

O predavatelju:

Naš gost bo Primož Frelih, strokovnjaka z več kot 20-letnimi izkušnjami na področju projektnega vodenja in razvoja digitalnih produktov.Primož se že vrsto let ukvarja z vodenjem projektov, kjer s pridom uporablja različna orodja umetne inteligence, kot so generativni AI (ChatGPT, GitHub Copilot), NLP in strojno učenje. Trenutno svojo kariero nadgrajuje z vključevanjem novih tehnologij v svoje projekte, med drugim je pridobil PMI certifikata Data Landscape of GenAI for Project Managers in Generative AI Overview for Project Managers.

Na srečanju bo z nami delil svoje izkušnje o tem, kako AI postaja ključno orodje za sodobne projektne vodje, ter predstavil izzive in priložnosti, ki jih AI prinaša. Obenem bomo obravnavali tudi etične izzive, GDPR, zaščito poslovnih informacij, PMI Infinity in kako umetna inteligenca vpliva na vlogo projektnega vodje.

Ne zamudite priložnosti za vpogled v to, kako lahko AI oblikuje prihodnost vodenja projektov!

Za prijavo na dogodek se prijavite spodaj .

Avtorica: Marjana Skubic

Recimo, da bi v naslednjem letu želeli organizirati virtualno konferenco, ki bi trajala 3 dni in vsem udeležencem pustila nepozaben pečat. Koliko virov bi po vašem mnenju potrebovali za organizacijo, kakšen bi bil proračun in kdaj bi začeli projekt, da bi priprave zaključili pravočasno? Moje ugibanje na prvo žogo bi bilo, da bi sestavili skupino treh prostovoljcev, ki bi razpolagali z vsemi potrebnimi znanji, ki bi uredili financiranje dogodka z zbiranjem sponzorskega denarja in začeli 1 mesec pred dogodkom. Kot članica ekipe, ki je organizirala konferenco Skupaj do odličnosti 2021, lahko skozi zakulisno izkušnjo opišem, zakaj je bilo to ugibanje strel v temo. Če boste prebrali ta članek, boste izvedeli, kako je idealna velikost 3 članov narasla na 10 članov ekipe, kako je bil porabljen ves sponzorski denar in kako je organizacija dogodka trajala 4 mesece namesto le 1 mesec.

skupaj do odlicnosti

Mnogi bralci tega članka so že seznanjeni s konferenco Skupaj do odličnosti, ki jo letno organizirata dve neprofitni organizaciji PMI Slovenija in itSMF Slovenija, z namenom širjenja znanja o najnovejših praksah s področja vodenja projektov in upravljanja storitev IT. Konferenca omogoča kakovostne več disciplinarne vsebine, ki jih predstavljajo svetovno priznani tuji in domači strokovnjaki. Poudarek letošnje konference (2021) je bil na novi resničnosti COVID-19, v kateri živimo, sprva obdani z digitalno preobrazbo in nato pospešeni zaradi pandemije. Konferenčni dnevi so bili tematsko orientirani okoli strategije, dobro uveljavljenih osnovnih konceptov in dobrih praktičnih rešitvah. Največja vrednost po koncu konference je bila zmožnost, da si odgovorimo na dve pomembni vprašanji: kako se spopasti z izzivi, s katerimi se soočamo zdaj in v bližnji prihodnosti, ter kako narediti prave korake in doseči pozitivne rezultate v tovrstnih težkih in nepredvidenih situacijah.

Zaradi pandemije je konferenca Skupaj do odličnosti že drugo leto zapored potekala virtualno. Organizacija virtualne konference je lahko v več pogledih bolj zahtevna kot organizacija konference na lokaciji. Virtualni dogodki sicer prihranijo veliko časa in odstranijo večino stroškov predavatelja, kot so potovanja in nastanitev, ter druge stroške konference, kot so lokacija, gostinska ponudba, dodatno osebje na konferenci, tiskanje elementov blagovne znamke itd.. Toda ta nova resničnost je prinesla nove izzive, in sicer kako izstopati v poplavi drugih brezplačnih virtualnih dogodkov in kako narediti mreženje še boljše, kot če bi bilo osebno. Zato je bilo treba pred začetkom dela odgovoriti na nekaj ključnih vprašanj: Katera je najboljša spletna platforma za gostovanje dogodkov, ki je trenutno na voljo na tržišču in ustreza našim potrebam, in ali je cena te storitve strošek, ki ga lahko pokrijemo? Ali je na voljo tehnična podpora? Kakšno je pričakovano število udeležencev, ali bodo vstopnice brezplačne ali plačljive, na kakšen način, kako bodo udeleženci prejeli obvestila in povezavo do konference? Obstajala so tudi druga vprašanja, vendar je bilo na eno že odgovorjeno, konference ne bo možno izpeljati brez sponzorjev. S tem v mislih, pri konferenci ne gre le za program ali prijetno izkušnjo udeležencev, ampak tudi za najboljšo možno virtualno promocijo sponzorjev.

Zakaj začeti z organizacijo zgodaj, 4 mesece pred dogodkom, in ne samo 1 mesec? Ko gre dogodek v živo, je treba dosledno upoštevati program konference. Upoštevati je treba tudi možne tehnične prekinitve in druga povezana tveganja, ter čas, potreben za zbiranje čim več sponzorskih sredstev in prodajo čim več vstopnic. Odgovor na obvladovanje tveganj pomeni oblikovanje med funkcijske ekipe s strokovnim znanjem na področju vodenja projektov, trženja, IT podpore, grafičnega oblikovanja, financ, raziskav itd., na način, da bi vsaj dva člana ekipe skrbela za ključne operacije, če bi šlo kaj narobe. Če povzamemo, ko v ekipo dodajamo nove člane, dodajamo nova tehnična in tržna orodja v operativna dela, manj imamo nadzora nad agilno opravljenim delom in obravnavo ad hoc odzivov na tveganje, vse skupaj pa povečuje zapletenost dela. Kakor koli se že zdi, nobeni dve konferenci nista enaki in obstajajo procesi, ki jih preprosto ne moremo pospešiti. Poleg tega so ekipo večinoma sestavljali prostovoljci, zato še toliko bolj pomembno, da člani ekipe uživajo v medsebojnem sodelovanju, da pridobijo odlične delovne izkušnje, vzpostavijo nove poklicne povezave, da delijo pozitivno naravnanost in so ponosni na opravljeno delo za vse vpletene zainteresirane strani.

organizacijska ekipa TIE
Organizacijska ekipa konference Skupaj do odličnosti 2021 ob zaključku konference

Kako se lahko ekipa poveča iz začetnih 3 članov v kar 10 v času dogodka? Lahko bi rekli, »Ob tako prijetnih delovnih izkušnjah bi se pridružilo veliko prostovoljcev? « Odgovoriti na to vprašanje ni enostavno. Kot je že bilo omenjeno, je bilo potrebnih za organizacijo konference veliko med funkcijskih strokovnjakov, nekaterih z ozko usmerjenim znanjem. Ker sta PMI Slovenija in itSMF Slovenija pridobila podpornike in naučena znanja iz prejšnjih konferenc, ni bilo težko pridobiti potrebnega kadra na podlagi potrebe. Nekateri dobri primeri te prakse so bile naloge priprave pogodb za sponzorje, moderiranje predavateljev na dogodku, komuniciranje s svetovno znanimi govorniki in predavatelji, kot so Antonio Nieto-Rodriguez, Dr. Don Page, Charles Aruajo, David Cannon, Priya Patra in mnogi drugi. Skupina za trženje in IT podporo je večino operativnega dela pokrila s samo organiziranim, preglednim in sodelovalnim pristopom k delu. Po postopkih vzpostavitve in načrtovanja so se nekatere vloge po potrebi preoblikovale, po principu "če ste prosti, lahko sodelujete pri testiranju". Na operativnih sestankih vodja projekta ni bila potrebna, ampak se je zato pojavila med vajami, grafična oblikovalka se je sestankom pridružila na koncu, le toliko, da je prejela nadaljnja navodila, pogodbeni specialist za video produkcijo pa se je pridružil šele dva tedna pred dogodkom za pred produkcijo. Ko se je približeval datum konference, so bila srečanja že vsakodnevna in v celotni zasedbi. Zadnja članica ekipe je bila dodana zadnji trenutek, za IT podporo na dogodku. Na dan D je ekipa videla zelo malo konference. Podpirati je morala spletno platformo konference, za odrom komunicirati z govorci in moderatorjem, nuditi podporo zamudnikom, se z udeleženci vključiti v začetek pogovora in omogočati dobro orientacijo glede na urnik, poskrbeti, da vse teče gladko, in končati z virtualno zabavo.

Z vidika stroškov je virtualni dogodek odstranil in zmanjšal nekatere stroške predavatelja ter konference, hkrati pa tudi cena vstopnic ni bila tako visoka, na voljo je bil tudi popust za člane PMI in itSMF ter brezplačna vstopnica za študente. Čeprav so bili prihodki nižji v primerjavi s preteklimi leti, je bil program konference kot vedno odličen, predavanja in predstavitve privlačne in tudi sponzorji niso zamudili priložnosti, da bi izstopali. Konferenco so podprli: 1 zlati sponzor, 5 srebrnih sponzorjev, 4 bronasti sponzorji, 1 partner, 2 sodelovalna PMI chapter-ja, 1 medijski partner in organizatorja konference. Neposredni stroški so vključevali plačilo storitev platforme za spletno gostovanje dogodkov, sistem za nakup vstopnic, predavatelje, pogodbene storitve za video produkcijo, pogodbene storitve za trženje in moderatorja. Skupni odhodki so bili zelo blizu proračuna, vendar je bil denar porabljen.

Dogodek je bil vznemirljiv in zabaven, udeleženci pa so bili zelo zadovoljni s programom in predavatelji. Sponzorji so bili tu ključni podporniki. Rezultati ankete so enoglasno pokazali, da si vsi udeleženci ankete želijo naslednjega dogodka v letu 2022, zato se vidimo na naslednji konferenci Skupaj do odličnosti? Prosim, pridružite se prostovoljcem PMI in odkrijte aktivnosti v zakulisju, ter s tem pridobite širšo perspektivo projektnega vodenja. Več o preteklih konferencah si lahko preberete tukaj: https://togetherinexcellence.si/.

prostovoljci konference TIE 2021
Zahvala sodelujočim prostovoljcem

V novembru organiziramo certifikacijski trening upravljanja sprememb, katerega bo izvedlo podjetje PDiVision. Trening bo trajal 3 dni, med 10. in 12. novembrom 2021 in bo potekal online. Po opravljenem treningu pridobite svetovno priznan certifikat upravljanja sprememb Prosci Change Practitioner.

upravljanje sprememb Prosci PMI PDiVision

Na delavnici se boste naučili kako obvladovati spremembe in razumeti, kako to izboljša projektne in organizacijske rezultate, kako deluje model osebnostne spremembe in kako popeljati posameznike skozi specifično spremembo, kako oceniti pripravljenost projekta in organizacije na spremembo, ki jo posamezen projekt prinaša, identificirati skupine ljudi na katere sprememba vpliva, prepoznati in se pravočasno odzvati na morebitne zaviralce projekta, prepoznati in upravljati odpor ljudi, zgraditi celostno strategijo za uvedbo spremembe specifičnega projekta, narediti načrt upravljanja sprememb, kot komplementarni in podporni načrt projektnemu načrtu, komunicirati z različnimi deležniki projekta z namenom zagotovitve projektnih rezultatov, vključiti in podpreti sponzorje projekta in spremembe z namenom dosega zastavljenih projektnih rezultatov ter učinkovito predstaviti pomembnost upravljanja sprememb in izbranega poslovnega primera vodjem.

Z udeležbo na intenzivnem tri-dnevnem certifikacijskem treningu pridobite tudi:

Cena certifikacijskega treninga upravljanja sprememb

Člani PMI Slovenija imajo poseben popust v višini 478 eur oz. 21 %. Postanite član in si pridobite popust!

Certifikacijski trening upravljanja sprememb (brez DDV): 2.275 eur / udeleženca
Popust za člane PMI: 21 %
Cena s popustom (brez DDV): 1.797 eur / udeleženca.

Delavnica je zastavljena praktično zato je zahtevana 95 % prisotnost s kamero in mikrofonom.

Prijave so mogoče do vključno 29. 10. 2021. Kasnejše prijave so zaradi predpriprave udeležencev na trening mogoče le po dogovoru z izvajalcem.

Kontakt in prijava

Več o treningu vam bo z veseljem posredovala Tjaša Tomšič.

Tjaša Tomšič
Elektronski naslov: tjasa.tomsic@pdivision.com
Telefon: 041 382 866

© pmi-slo.org, Vse pravice pridržane.
magnifier linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram